Иде новото поколение: България - Испания 0:9 при 15-годишните

Българският футбол е на дъното, а очакванията да светло бъдеще в близките години не са никак оптимистични. Доказват го и идващите отдолу по-млади поколения.

Националният отбор на България до 15 години загуби катастрофално с 0:9 от Испания в мач от приятелски турнир на УЕФА, който се провежда на футболната база в Бояна.

През първото полувреме "Ла Роха" поведе с 3:0, а през втората част испанците вкараха още шест гола. Горка Домингес вкара четири попадения за Испания, а Карлос Ромеро също се отчете с хеттрик. Другите голове бяха дело на Хулен Фустер и Айтор Гарсия.

За възпитаниците на Владислав Вутов следва двубой с Уелс на 20-и октомври, а на 23-и "лъвчетата" ще срещнат Исландия.

Димитър Пенев за националите: Не ме боли, гледах ги на прескок

РЕЗИЛЪТ НА РЕЗИЛИТЕ! България отнесе пет парцала в Северна Ирландия и това беше най-малкото