Калин от "Бригада нов дом": Доста си поплакахме този сезон

Калин Евтимов от "Бригада нов дом" разказа за себе си и за предаването в "120 минути" по Би Ти Ви.
Работил е по строителни обекти още като тийнейджър – през лятната ваканция, когато не е имал и тренировки, разказа той.
Баща му – Евтим Евтимов, на 72 г., който също е част от „Бригада Нов дом", почти цял живот се е занимавал със строителство.
Иначе Калин е от семейство спортисти, самият той е тренирал хандбал 20 години. Баща му е бил лекоатлет – спринтьор, майка му – баскетболистка. И двамата са били национални състезатели.
Спортът среща Калин със съпругата му Анна. Запознават се в Кипър, където са играли хандбал в един и същи клуб. Надява се сега да предадат всичко, на което ги е научил спорта, на дъщеря им Карина.
Калин признава, че както той, така и всички майстори в бригадата му, изпитват много силни емоции по време на снимките.
„Петте дни понякога ми се сливат в един. И за мен понякога е загадка също как успяваме" – така Калин отговори на въпроса как бригадата успява да ремонтира много тежки обекти само за 5 дни.
По думите му успехът се дължи на една невероятна организация и фактът, че работят като добре смазана машина.
„Доста си поплакахме този сезон, ако трябва да бъда честен. Има моменти, в които няма как да не се разчувстваш, дори да даваш вид на човек твърд като скала. Когато видиш сълзи в детските очи, особено когато те се от благодарност – ти разбираш, че си направил нещо много важно за тях. И много често, когато се запознаваме с историите също се просълзяваме, защото разбираме, че някои съдби са твърде тежки", каза Калин Евтимов.