Най-тежкият българин предизвиква партиите: Свалям 150 кила, ако има силно правителство!
![Най-огромният българин Кирил Искренов в къщата си в Гигинци](https://cache2.24chasa.bg/Images/Cache/138/Image_12693138_40_0.jpg)
267-килограмовият Кирил Искренов гласува в дома си
Ето това се казва голямо предизвикателство!
Най-тежкият българин Кирил Искренов хвърля ръкавица на политическите партии в България. Огромният перничанин обещава да свали цели 150 килограма от рекордното си тегло, ако парламентарно представените политически сили съумеят да съставят силно правителство, което да води родината във времената на тежки изпитания. Кирил гласува вчера в дома си още преди обяд и след това проследи новините за изборите до късно вечерта.
"Нужна е воля, за да постига човек целите си, а всеки с наднормено тегло знае колко трудно е да се отслабне, особено с много килограми - казва огромният мъж. - Воля трябва да покажат и политиците и най-после да поставят на първо място България, а не тясно партийните си интереси. Ако след тези избори начело на страната застане истинско силно правителство, аз се заемам да сваля 150 кг от моето тегло и да покажа на всички хора, които се борят с наднормено тегло, че и това е възможно. Това е предизвикателство към мен самия и към тези, които решават съдбата на отечеството."
Искренов не крие, че за разлика от мнозина в неговото положение няма сериозни здравословни проблеми, въпреки че е вече на 60 години.
В предишно интервю за "България Днес" през август 2018 г. Кирил Искренов разкри, че кръвното му е като на спортист в блестяща форма - 120 на 80! А тогава коравият перничанин заковаваше стрелката на кантара още по-високо и тежеше 280 килограма.
Искренов не взима от лекарствата, които други хора с наднормено тегло поглъщат с шепи. "Опазил ме Бог! Нямам нужда от никакви медикаменти, здрав съм като камък - казва с огромна усмивка на лице най-големият българин. - Не пия лекарства! Освен ако хубава ракия не се брои за лекарство", сподели тогава Кирил, а усмивката не слиза от лицето му.
През лятото Кирил живее в пернишкото село Гигинци и е известен на всички като човека, наследил от баба си легендарна билкова рецепта за лечение на болна жлъчка, черен дроб и хепатит. Сместа, стрита на прах и опакована в малки пакетчета, помага на хора, отчаяни от медицината, разказват местните.
"Рецептата се предава от поколение на поколение вече 70 години - разказва Киро. - Прахчетата ги прави първо баба ми Манка. Навремето тя баела, бабувала, израждала бебета - търсели са я за всичко. На нея дължим тайната на билковата смес. Сега на мен килограмите ми тежат, но тези прахчета ме поддържат здрав. И добре че е така, защото си обичам хубавата храна, пийването и срещите с приятели."
На 60 години Кирил е готов за нов рекорд и той е да свали възможно най-много килограми. А ако българските партии решат изборния ребус, предстои да станем свидители на цели две чудеса!