Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/20097139 www.bgdnes.bg

Станка Златева сменя бойните анцузи с костюми

Пълна промяна в гардероба

Не съм манекен, но ще трябва да обличам по-официални дрехи, казва първата жена шеф на борбата

Славната шампионка от миналото Станка Златева сваля бойните анцузи, с които я познаваме от залите, и ще заложи на нов стил в обличането, след като вече е шеф на федерацията по борба.

Реклама

"Ще се наложи да купувам и костюми", сподели с усмивка пред "България Днес" Станка. По време на изборите за президент на борбата Златева бе облечена със стилна бяла блуза, черен жакет и панталон в същия тъмен цвят. На ръката носеше модерен дигитален часовник. Мнозина от присъстващите поздравиха Станка за елегантния външен вид.

"Не ползвам съвети на специален стилист, но когато съм на официално събитие, държа да изглеждам по подходящ начин - сподели новият президент на федерацията по борба. - Не съм манекен, но ще се наложи да оставям анцузите в гардероба, когато съм извън залата по борба."

Ден след като оглави най-успешния олимпийски спорт на България, Станка Златева отново бе край тепиха, за да води тренировки. Дневният режим на бившата световна шампионка включва ранно ставане и подготовка за заниманията по борба.

Станка е първата жена, която ще ръководи федерацията по борба, и вярва, че предстоят по-добри времена за нашите млади надежди.

"Трябва да има промени - не може да караме българските деца да спортуват борба, а в същото време на големите турнири да участват чужденци - заяви Златева. - Трябва да развиваме нашите момчета и момичета. Децата трябва да чувстват подкрепа и да имат желание да излязат за битки. Чужденците в нашия спорт няма как да ги премахнем, но вярвам, че самата нова система на работа ще ги направи излишни. Лошото е, че в момента нямаме български състезатели, които да идват отдолу. Това трябва да се промени."

Станка е категорична, че важен елемент от нейната програма ще бъде развитието на младите.

"Набелязала съм някои начални стъпки - обясни Станка. - Първо трябва да видим в какво състояние е федерацията. Какво се случва със залата в София. Каква е ситуацията с общежитията, по какъв начин се ползват. Трябва да се изгради център, в който националните гарнитури да имат предимство. Освен това е нужно да се наблегне на малките възрасти - кадети, юноши. При жените останаха само две състезателки. За да имаме елитни спортисти, клубовете трябва да имат амбиции и да развиват децата. Решена съм да дам всичко от себе си, за да постегнем набелязаните цели" - категорична е Златева.

Четете още

Станка Златева: Искам да върна българския дух, който изчезна!

Станка Златева: Искам да върна българския дух, който изчезна!

Ексклузивно: Станка Златева стана шеф на борбата

Ексклузивно: Станка Златева стана шеф на борбата

Станка Златева, кандидат за шеф на борбата: Повече няма да ни мачкат!

Станка Златева, кандидат за шеф на борбата: Повече няма да ни мачкат!

"Левски" иска Станка Златева за шеф на борбата

"Левски" иска Станка Златева за шеф на борбата

Реклама
Реклама
Реклама