Израел призна: Танк е убил Марин Маринов в Газа

Израелските военни (ЦАХАЛ) обявиха, че първоначалните резултати от разследването на смъртта на служителя на ООН Марин Маринов в Ивицата Газа показват, че той е бил убит от огън на израелски танк.
„Според събраните до момента констатации проверката показва, че смъртният случай е причинен от танков огън от страна на войските на ЦАХАЛ, действащи в района. Сградата е била поразена поради преценено вражеско присъствие и не е била идентифицирана от силите като обект на ООН", казаха от армията в изявление на военните, отнасящо се до инцидента от 19 март.
Досега въоръжените сили отричаха да са нанасяли удари по къщата за гости на ООН в Дейр ал Балах на 19 март, пише в. „Таймс ъв Израел".
„България ще настоява за справедливи компенсации за близките на загиналия в ивицата Газа български гражданин Марин Маринов". Това заяви министърът на външните работи Георг Георгиев в свое изявление.