Мъж загина, а жена е с опасност за живота след катастрофа край Бургас

28-годишен мъж загина при катастрофа в посока Бургас, а 30-годишна жена е с опасност за живота, съобщиха от пресцентъра на ОД на МВР - Пловдив.
Жестоката катастрофа станала вчера на автомагистрала „Тракия". Към 19.00 часа в района на 145-ти км в посока Бургас лека кола „БМВ" се движила с несъобразена скорост при гъста мъгла. Поради неспазена дистанция тя се врязала отзад в товарен автомобил „Ивеко".
За оказване на спешна медицинска помощ с линейка са били транспортирани шофьорът на БМВ-то, 28-годишният М.Г. от Хасково, и 30-годишната му спътничка от София. На път за болницата мъжът е починал. Жената е настанена за наблюдение с опасност за живота.
Същевременно в Пловдив 65-годишен мъж е тежко ранен при катастрофа между булевардите „Цар Борис ІІІ Обединител" и „Христо Ботев".
Вчера, около 18:20 часа мъжът с неустановена засега самоличност изскочил внезапно на пътното платно. Той бил блъснат от лек автомобил „Рено", преминаващ на разрешен сигнал на светофара.
Пострадалият е настанен в болница с опасност за живота. При проверката не е установена употреба на алкохол от страна на 61-годишният водач на колата от Пловдив. Разследването по образуваното досъдебно производство продължават служители от сектор „Пътна полиция" - Пловдив.