Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/2811695 www.bgdnes.bg

33 са вече жертвите на двата атентата във Волгоград, 65 в болница

33 са вече жертвите на двата атентата във Волгоград. 65 души пък остават в различни болници в южния руски град и в Москва, предаде ИТАР-ТАСС.

Състоянието на няколко от ранените при взривовете вчера и миналия ден остава критично.

Виж тук новите електронни издания в MediaMall - цени от 1 до 4 лева

През изминалата нощ самолет на министерството на извънредните ситуации транспортира в столицата седем души, ранени при експлозиите. Във Волгоград остават роднините на жертвите от двете атаки.

Реклама

Извършителите на двете нападения все още не са известни.

Руски медии съобщават за моменти на паника във Волгоград. В социалните мрежи се появиха лъжливи информации за още два взрива в трамвай и маршрутка.

Властите призоваха към спокойствие, но всички прояви, свързани с събирането на голям брой хора, са отменени.

Междувременно, продажбата на билети на централната железопътна гара във Волгоград беше възстановена, след като в неделя там се случи първата атака.

„В резултат на терористичните актове на 29 и 30 декември са пострадали 106 души, от тях 33 човека са загинали, 65 са хоспитализирани в различни травми", се казва в съобщение на сайта на Министерството на извънредните ситуации.

В съобщението се отбелязва, че при взрива в тролейбус в понеделник са загинали 15 души, а при взрива на жп-гарата - 18 души. 

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама