Държава във война записа победа на европейско

Въпреки че е във военен конфликт с Русия повече от 2 години, Украйна записа първа победа в група "Е". По този начин отборът запази шансовете си да играе на осминафиналите на Евро 2024. "Жълто-черните" постигнаха пълен обрат срещу тима на Словакия, побеждавайки го с 2:1.

Словаците поведоха в резултата с 1:0 в 17-ата минута чрез гол на Иван Шранц и запазиха преднината си до края на първото полувреме. През втората част Украйна успя да изравни резултата в 54-ата минута с попадение на Микола Шапаренко.

Украинците надиграха словаците след почивката и логично стигнаха до втори гол в 80-ата минута. Роман Яремчук се измъкна от опеката на Милан Шкриняр, след брилянтен извеждащ пас. Яремчук излезе сам срещу Мартин Дубравка и чукна топката покрай вратаря на Словакия - 2:1. Така украинците записаха първите 3 точки в актива си и им предстои решаващ мач срещу Белгия на 26-ти юни.