Белгия се натресе на Франция, Украйна е аут

Белгия не успя да спечели своята група "Е", след като завърши 0:0 с Украйна. Така Кевин де Бройне и компания се натресоха на Франция на 1/8-финалите, след като останаха втори.

Украйна от своя страна отпада, въпреки че имат четири точки, колкото и всички останали отбори. Въпреки това остана на последно място в групата заради най-лошата голова разлика.

През първото полувреме играта бе равностойна. Пропуск за Белгия направи Ромелу Лукаку. Най-чистото положение за Украйна бе в 20=ата минута. Роман Яремчук стреля от дистанция, но вратарят Коен Кастелс се справи.

Второто полувреме зазпочна с надмощи за Белгия. В 52-ата минута Жереми Доку напредна по фланга и навлезе в наказателното поле, но пасът му към Лукаку не бе точен. Анатолий Турбин отрази силен шут на Яник Караско в 72-ата минута. В ответната атака Артьом Довбик имаше шанс за нещо повече след контраатака, но Вут Фаес успя да го затвори в наказателното поле.

В последните минути Украйна се втурна напред в опит да стигне до скъпоценния гол, който да класира тима за 1/8-финалите. Най-чистото положение бе на Малиновски, който стреля директно от корнер. Кастелс узпя да предотврати сигурен гол във своята врата.