Румъния е изненадата в група "E"

Румъния е изненадата в група "Е" на Евро 2024. Смятаните за един от аутсайдерите северни съседи спечелиха своя поток. Това стана след 1:1 със Словакия. С равенството и двата отбора продължават напред към осминафиналите.

Словаците поведоха в 24-ата минута. Юрай Куцка получи на десния фланг и центрира в наказателното поле. Ондрей Дуда скочи над всички и с глава насочи топката в мрежата на Флорин Ница.

Румъния изравни в 35-ата минута след доста дискусионна дузпа. Янис Хаджи проби по десния фланг и се втурна към наказателното поле. Там беше препънат от Давид Ханцко. Главният съдия отсъди свободен удар въпреки претенциите на Румъния за дузпа. Последва намеса на ВАР и в крайна сметка румънците получиха наказателен удар. На главния рефер му бе подсказано, че първоначалният контакт е извън наказателното поле, но има още един вътре в него. Зад топката застана Разван Марин, който беше безпощаден с шут в горния десен ъгъл на вратата.

През второто полувреме двата тима предпочетоха да пазят резултата, който ги класира напред.