Домакините са АУТ! Испания изхвърли Германия от Евро 2024 след продължения

Испания е първият полуфиналист на Евро 2024, след като елиминира домакина на шампионата Германия. "Ла фурия" спечелиха двубоя с 2:1 след продължения в Щутгарт. В редовното време мачът завърши 1:1. Дани Олмо вкара в 52-ата минута и даде аванс на Испания. След натиск на немците, в 88-ата минута Флориан Вирц върна надеждите на домакините и вкара срещата в продължения.

В тях германците бяха по-настоятелни, като дори имаха претенции за дузпа. Те останаха пренебрегнати от съдията Антъни Тейлър, чийто скандални решения предизвикаха бурни реакции от германския лагер. В 119-ата минута резервата на Испания Микел Мерино вкара с глава и прати тима си на полуфинал. В него Испания ще играе с победителя от срещата Португалия - Франция. Победата на Испания означава, че този мач е последен в легендарната кариера на немския халф Тони Кроос.

Зверска охрана за Роналдо и Мбапе

Ямал живее в пансион, Мусиала доскоро при мама

Съпругата брани Мерих Демирал: Не е расист!

Шампионът на Бундеслигата Мариян Христов каза за кого ще вика на Испания - Германия