Испания е на финал след обрат над Франция!

Испания е на финал на Евро 2024! Това стана след обрат над Франция. "Ла фурия" победи с 2:1 пред погледа на крал Фелипе VI.

Противник на Испания в неделя в Берлин ще бъде някой измежду Нидерландия и Англия, които играят утре.

В 5-ата минута Ламин Ямал центрира отдясно и качи топката на главата на Фабиан Руис. Неговият удар с глава отблизо обаче мина над вратата.

В 9-ата минута в огледална атака Килиан Мбапе центрира в наказателното поле и Рандал Коло Муани с глава откри резултата – 1:0 за Франция. Това е първи гол за „петлите" от игра на европейското първенство.

Ламин Ямал изравни в 21-ата минута. 16-годишният футболист се разписа със страхотен удар, който рикошира и в дясната греда. Ямал стана най-младият голмайстор на европейско първенство в историята.

Три минути по-късно Дани Олмо стреля след нова показна атака на Испания. Топката се отклони от Жул Кунде – 2:1 за „ла фурия". Първоначлано попадението бе записано като автогол на французина, но по-късно от УЕФА се поправиха и го отбелязаха за Олмо.

В 58-ата минута за пореден път на Евро 2024 на терена изскочи фен. След кратка гонитба с охраната го изведе.

Франция опита да натисне, но испанците не се огънаха.