Погром на стадион "Васил Левски"! Ултрасите на ЦСКА-София нахлуха на терена, армейците излетяха от Европа

Три минути преди края на редовното време ултрасите на ЦСКА-София нахлуха на терена на стадион "Васил Левски", по време на баража с ЦСКА 1948. Двата тима трябваше да излъчат последния представител на България за европейските клубни турнири.

ЦСКА 1948 до този момент вече водеше с 0:2 и беше ясно, че опонентът тази година няма да участва в Европа. Тогава ултрасите използваха това, че пред сектор "Г" на "Васил Левски" почти няма полицаи и стюарди и нахлуха на терена. Те докопаха камера на телевизията, предаваща двубоя и я размятаха по терена. Поне един полицай пострада, имаше арестувани, влязоха и линейки.

Бесните фенове подгониха играчите и те се прибраха в съблекалните. Наложи се мачът да бъде прекратен.

След десетина минути срещата бе доиграна протоколно, като резултатът остана същият и това узакони нулевия сезон, в който ЦСКА-София няма да участва на европейските клубни терени.

Мачът на стадион „Васил Левски" започна с натиск на домакините, които още във втората минута пропуснаха отлична възможност да открият резултата. Домакините действаха доста по-настоятелно от своя противник, а пресата на „червените" караше често играчите на Валентин Илиев да грешат още в зародиш при изграждането на своите атаки. Тобиас Хайнц също пробва да затрудни Петър Маринов на вратата на ЦСКА 1948, но топката не попадна в целта.

Въпреки по-пасивната игра на ЦСКА 1948, именно тимът на гостите бе този, който успя да открие резултата при една от редките си атаки. Топката бе пратена към Талис на левия фланг, който овладя без да бъде притесняван от бранителите на домакините. Напредна няколко метра и центрира много добре във вратарското поле, където Неделко Пишчевич се включи от втора позиция и засече за 1:0.

ЦСКА-София бе много близо до това да отговори само три минути по-късно. След центриране на Тибо Вион от фал, Християн Петров засече с глава и прати топката в далечния ъгъл на вратата на гостите. Първоначално главният рефер зачете попадението, но впоследствие след преглед на ситуацията с ВАР, голът бе отменен заради засада на бранителя.

В минутите до края на първата част гостите имаха цели три прекрасни възможности да увеличат преднината си на стадион „Васил Левски".

Втората част отново започна с териториален натиск за домакините, който обаче не доведе до опасности пред Петър Маринов.

В 53-ата минута дойде и ключовият момент в срещата, когато гостите удвоиха преднината си след изключителен гол на Педриньо.

ЦСКА-София - ЦСКА 1948 0:2

0:1 Пишчевич 30', 0:2 Педриньо 53'

Рефер: Драгомир Драганов

ЦСКА-София: 25 Димитър Евтимов, 15 Тибо Вион, 13 Браян Кордоба , 6 Християн Петров, 3 Сайней Санянг, 21 Амос Юга , 26 Марселино Кареазо , 14 Тобиас Хайнц, 7 Улаус Яр Скаршем, 11 Матиас Фаетон, 10 Джонатан Линдсет

Резерви: 12 Марин Орлинов, 16 Георги Чорбаджийски, 30 Данило Асприля, 19 Иван Турицов, 8 Станислав Шопов, 4 Мено Кох, 29 Алесандро Николов, 28 Наско Цеков, 24 Петко Панайотов

Старши треньор: Стамен Белчев

ЦСКА 1948: 1 Петър Маринов, 2 Джонатан Перейра , 3 Росен Божинов, 7 Талис Енрике , 8 Педриньо, 9 Бирсент Карагарен, 10 Радослав Кирилов, 14 Теодор Иванов, 15 Симеон Василев, 22 Реян Даскалов, 28 Неделко Пишчевич

Резерви: 12 Леви Дон Кахамба Нтумба, 17 Никола Илиев, 19 Стив Фуртадо , 20 Антонио Вутов, 21 Емил Ценов, 25 Евгений Сердюк, 58 Марто Бойчев, 91 Райън Бидунга, 99 Марио Топузов