ЦСКА 1948 бе на секунди от успеха, а накрая падна с 0:4

ЦСКА 1948 беше само на няколко секунди от това да устиска 0:0 на "Пафос" в Кипър, което щеше да ги класира за плейофа в Лигата на конференциите след победата с 2:1 преди седмица. "Червените играха цяло второ полувреме с човек по-малко след втори жълт картон на Фуртадо.

Въпреки това българският тим държеше нещата в свои ръце до последната седма минута от добавеното от рефера време. Тогава Дерик Лукасен се оказа най-съобразителен при едно меле и откри резултата за шок на отбора, воден от Валентин Илиев.

В двете продължения от по 15 минути на терена имаше само един отбор. В 94-ата Жажа направи 2:0, в 99-ата се разписа и Андерсоне, а Реян Даскалов си отбеляза автогол в 117-ата мнута за крайното 4:0. Така ЦСКА 1948 отпада от евротурнирите.