"Ботев" даде здрава битка на "Зрински" с 10 души, но е аут от Европа

"Ботев" (Пловдив) даде здрава битка на "Зрински" (Мостар) с 10 души, но "канарчетата" са аут от Европа.

Домакините от Босна и Херцеговина надвиха "жълто-черните" с 2:0 в срещата-реванш от третия квалификационен кръг на Лигата на Конференциите.

Пловдивчани спечелиха първия мач на "Колежа" с 2:1, но "Зрински" продължава напред с общ резултат 3:2. Това слага край на амбициите на "жълто-черните" да влязат в групите на турнира.

Първото полувреме завърши кошмарно за гостите от Пловдив. Мулахусейнович бе точен за домакините в 39-ата минута и откри резултата.

Две минути по-късно Антоан Конте беше изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу голмайстора на домакините.

В 83-ата минута Киш вкара така ценния втори гол за "Зрински", с който помогна на отбора си да продължи напред.