Нова загуба и трима контузени за ЦСКА преди мача с "Левски", Бусато на косъм да вкара

Шеста загуба направи ЦСКА от началото на сезона, в мач от 11-тия кръг в efbet Лига. Този път "червените" паднаха от "Септември" с 0:1 на Националния стадион "Васил Левски". Бертран Фурие наказа "армейците" към края на първата част.

В самия край на първата част се получи дискусионна ситуация на границата на наказателното поле на "Септември". Кареасо се строполи точно на чертата с претенции, че е бил препънат вътре в пеналта. Главният съдия Стоян Арсов даде пряк свободен удар моментално. След преглед на ВАР Арсов не даде дузпа за "червените", а отмени и фала.

В самия край на срещата вратарят на ЦСКА Густаво Бусато беше на косъм да изравни. Той се включи за центриране от корнер и се опита да забие топката с глава, но не му достигнаха милиметри, за да нанесе удар.

Освен загубата, ЦСКА тотално се обезкърви преди вечното дерби с "Левски". Още в 23-тата минута се контузи бившият капитан на "Лийдс" Лиъм Купър. През второто полувреме Джеймс Ето'о беше заменен принудително от Тибо Вион. Накрая и Лумбард Делова трябваше да напусне, а тъй като треньорът Александър Томаш беше свършил смените, "червените" довършиха с 10 човека. С толкова бяха и "Септември", след като 3 минути преди края Митко Митков беше изгонен за втори жълт картон.

Загубата от "Септември" е първа за ЦСКА след 12 поредни победи за "червените" срещу този противник.

ЦСКА – Септември 0:1
0:1 Бертран Фурие 38'

Състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (К) – 19. Иван Турицов, 5. Лумбард Делова, 6. Лиъм Купър, 18. Мика Пинто – 99. Джеймс Ето'о, 26. Марселино Кареасо - 73. Илиан Илиев, 14. Тобиас Хайнц,11. Матиас Фаетон - 45. Аарон Исека

Треньор: Александър Томаш

"Септември": 21. Димитър Шейтанов – 5. Михаил Полендаков, 4. Мартин Христов, 6. Виктор Очаи, 18. Кубрат Йонашчъ – 19. Митко Митков, 9. Асен Чандъров (К), 8. Мартин Моран, 25. Франк Ландри, 11. Борислав Рупанов – 15. Бертран Фурие

Треньор: Николай Митов