ОФИЦИАЛНО! България на 26-о място по медали на олимпиадата в Париж

Официално България завърши на 26-о място в света сред медалистите на завършващите днес Олимпийски игри в Париж. Участваха общо 209 страни. Това е най-предно класиране на страната ни на такъв форум от началото на този век.

България се нарежда на второ място сред държавите на Балканския полуостров, като само Румъния си тръгва с повече отличия. Веднага след нас е Сърбия. На първите три места сред медалистите са САЩ, Китай и Япония.

България завършва с три златни, сребърен и три бронзови медала. Щангистът Карлос Насар и борците Семен Новиков и Магомед Рамазанов станаха олимпийски шампиони, Боряна Калейн (художествена гимнастика) взе сребро, а бронзови медали спечелиха Кимия Ализаде (таекуондо), Божидар Андеев (вдигане на тежести) и Хавиер Ибанес (бокс)/