НАГЛОСТ! Русия си присвои олимпийското злато на Магомед Рамазанов

Русия си присвои златният медал на България, спечелен от Магомед Рамазанов на Олимпийските игри в Париж. В Москва направиха собствено класиране по спечелени отличия, в което отчитат 15-о място в общото подреждане, въпреки наложеното на страната наказание.

В ранглистата са отчетени всички медали, завоювани от родени в Русия спортисти, но представящи други държави. Там включват Магомед Рамазанов, който спечели олимпийския турнир по свободна борба в категория до 86 килограма и донесе трето олимпийско злато за България.

Самият борец благодари на България, че е получил гражданство в интервю след успеха си на Олимпиадата. Заяви, че се чувства страхотно в националния отбор и гордо развя българското знаме след победата.

Според алтернативното класиране Русия е спечелила общо 18 медали - шест златни, три сребърни и девет бронзови. Това отрежда на страната 15-о място в общото класиране по отличия, след Унгария (6-7-6) и преди Испания (5-4-9).

Както е известно, Русия нямаше право на има собствен отбор в Париж 2024. Причината за това са международните санкции, наложени след началото на войната в Украйна. До Олимпийските игри бяха допуснати само 15 руски спортисти, но с неутрален статут и при изпълнение на редица изисквания. От тях медал взе само дуетът Андреева/Шнайдер в тениса.