Село Връв с най-много табели за Русия и Куба
До Москва са 2145 км, до Хавана - 7006
Има много българи, които обичат Русия, има и такива, които искрено харесват Куба. Но само на едно място в България са най-привързани към Русия и Куба едновременно. Това е село Връв, Видинско - най-северното село в България. Там е и най-голямото съсредоточие в света на табели и знаци, които публично онагледяват любовния триумвират България-Русия-Куба.
Движейки се по път 122 от републиканската пътна мрежа от ГКПП Брегово към Ново село, при влизане в село Връв водачите на МПС са упътени от голяма табела, която освен километрите до Видин и София указва посоките към Москва и Хавана и оставащите до тях съответно 2145 км и 7006 км.
Встрани от тази табела стои друга, която просто гласи: “България-Русия-Куба. Винаги заедно!” След 20-ина метра вдясно е началото на бул. “Дунав” и т.нар. Открит комплекс на приятелството и бойната слава България-Русия-Куба. Има и пана със стихове, посветени на любовта на българите към Острова на свободата и Дядо Ваня, писани от членове на Асоциацията за приятелство България-Куба. За бойната слава от името на комплекса свидетелсва по-надолу и едно старо зенитно оръдие. В същия 20-метров периметър има и друга табела, която гласи: “Българки с най-силна обич към Куба”. Отдолу са изписани имената на певицата Йорданка Христова и Елеонора Венциславова, която най-вероятно е момичето от снимката, но така и не стават ясни повече подробности. Има и табела с бисери от българската поезия за Русия, включително Ода за СССР и снимка на Станка Шопова - председател на координационния съвет България-Русия, бивш шеф на комсомола от последните години на комунизма.
Защо на това място има толкова много табели със снимки и изрисувани руски и кубински знамена, остава непонятно за случайния минувач. Възможно обяснение би могло да бъде намерено на гърба на една от табелите, където са поставени името и снимката на родения във Връв през 1920 г. Ангел Будев - бивш посланик на България в Москва и Хавана по време на комунизма. Над табелата с неговото име и кратка биография има голяма снимка на НДК и малък портрет на Людмила Живкова. Вероятно в почит на това, че Будев е бил първият директор на Националния дворец на културата.