"Форинър" на нож в София

Зловеща вражда разделя музикантите от легендарната група "Форинър" в навечерието на концерта им в София, научи ексклузивно "България Днес". Изпълнителите не искат да се виждат и чуват извън сцената, като изрично са настояли да бъдат настанени в отделни стаи, на различни етажи в хотела, в който са отседнали. Българските им домакини се видели в чудо със странната прищявка на изпълнителите. В крайна сметка успели да им осигурят 11 помещения, възможно най-отдалечени едно от друго. Някои от стаите били на един етаж, но в двата му края, за да няма шанс за засечки.
Бандата съществува от над тридесет години, като покорява музикалните класации с безспорните си хитове като Urgent, Feels like the first time, Cold as ice, както и вечната I wanna know what love is. До днес са продали внушителните 50 милиона копия от албумите си. Въпреки успехите Форинър на няколко пъти са в разпад. През 80-те Мик Джоунс и Лу Грам се концентрират върху солови проекти, което води до напускането на вокала пред 1989 г. В средата на 90-те групата се събира отново, но записва един-единствен албум. Макар да продължават да радват феновете си с концерти и стари хитове, промените в състава им играят лоша шега. Над 8 души са напуснали бандата, като за концерта в България пристигнаха едва двама от изпълнителите, участвали в създаването й преди три декади.
"Може просто да са си писнали до болка или не искат да си гледат золумите", коментираха странното решение на групата източниците на "България Днес". И подчертаха, че „Форинър“ имали и други капризи - питателна закуска по техен избор.