Вижте каква ХУБАВИЦА е напът да спечели световно по ШАХМАТ! (Снимки)

Българската шахматистка Белослава Кръстева постигна ценна победа в деветия кръг на световното първенство за жени (U20) по класически шахмат в Мексико.

С белите фигури нашето момиче надви на 69-ия ход кубинката Роксанхел Обрехон Гарсия, която също като нея имаше 6,5 т, но заемаше третото място. В същото време лидерката Кариса Ип (САЩ) загуби с черните от китайката Лу на 46-ия ход.

Така 2 кръга преди края на световното лидер в класирането вече е Белослава Кръстева със 7,5 т, пред Ип със 7 и Лу също със 7. Надпреварата в Мексико се провежда в 11 кръга по швейцарската система, като в състезанието участват 78 състезателки. Световното първенство завършва на 1 октомври.

Белослава е само на 19, а вече е считана за една от най-прогресиращите шахматистки. Желаем й УСПЕХ!

Шах и мат! Нургюл показа бомбите (ВИДЕО)