Исторически момент!!! Девойките на България с първа европейска титла по волейбол

Националният отбор на България по волейбол за девойки до 18 години спечели историческа първа титла. Момичетата на Антонина Зетова се наложиха над Белгия с 3:0 (25:15, 25:18, 28:26) в големия финал на Европейското първенство за тази възраст, игран тази възраст в залата в Алба-Блаж (Румъния).

Днешният финал беше първи за женското ни направление от 42 години насам. За последно България участва в битка за златото на Европейското първенство за девойки до 20 години през 1982 година, когато завоюваме среброто. В тази възраст най-доброто класиране за България на шампионат на Стария континент беше 4-о място през 2018-а.

Сега младите български "лъвици" бяха безапелационни и за Белгия остана среброто.

По-рано днес Италия пък спечели бронзовите отличия, след като надделя драматично над Полша с 3:2 в малкия финал.

БЪЛГАРИЯ - БЕЛГИЯ 3:0 (25:15, 25:18, 28:26)

БЪЛГАРИЯ: Димана Иванова, Никол Окоро, Вяра Парапунова, Калина Венева, Дарина Нанева, Деница Ангелова - Виктория Нинова-либеро

Старши треньор: АНТОНИНА ЗЕТОВА

Легендата Владо Николов след двубоя с Франция: Можем да мечтаем с нашия млад отбор!