Гонзо взе точка от „Левски“ (снимки)

Отборът на „Левски" завърши при резултат 1:1 гостуването си на „Черно море" и допусна нова грешна стъпка в борбата за титлата. "Сините" записаха второ поредно равенство и вече нямат победа в три поредни кръга в "А" група.

Срещата във Варна с размяна на голове още в първия четвърт час. „Черно море" поведе в 9-та минута чрез Георги Божилов, който засече топката с глава след изпълнение на ъглов удар. Това бе първи гол за тима на Георги Иванов - Гонзо от началото на пролетния полусезон.

Наставникът, който се изправи срещу тимът на сърцето си е подложен на сериозно напрежение заради незадоволителното представяне на „Черно море". Изравнителното попадение на „Левски" падна в 13-та минута. Рене Михелич прехвърли красиво вратаря Георги Китанов за 1:1.

До края на мача и двата отбора имаха добри положения да стигнат до победата, но так и не ги реализираха.

„Левски" заема второ място във временното класиране с 43 точки, толкова има и „Лудогорец", който утре гостува на „Локомотив" (Сф). „Черно море" пък е на 12-а позиция със 17 точки.

В другите две срещи, играни днес, „Литекс" победи „Ботев" (Вр) с 5:1, а „Пирин" (ГД) и „Етър" завършиха наравно 2:2.