Гришо приключи Бергс след два дни чакане

Григор Димитров победи Зизу Бергс във втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай в мач, който започна в събота и приключи в понеделник. Най-добрият ни тенисист спечели с 6:4, 3:6, 6:2.

В събота Гришо спечели първия сет с 6:4, но след това изостана с 2:4 във втория. При този резултат мачът беше спрян заради изсипващия се дъжд на Шанхай. Той продължи и вчера, което наложи доиграването да бъде отложено за днес. В него Димитров не успя да върне пробива във втория сет и го загуби с 3:6, но след това беше безкомпромисен в третия.

Следващият съперник на Гришо е Алексей Попирин от Австралия. Двамата се срещнаха за последно на "Мастърс"- в Монреал. Там Димитров пропусна мачбол, за да допусне обрат. Впоследствие Попирин вдигна трофея. След това Австралия постигна знаменита победа над Новак Джокович на US Open.

Мачът между двамата би трябвало да е утре.