Италия победи България с 1:0 в световна квалификация

Отборът на Италия победи като домакин България с 1:0 в световна футболна квалификация, съобщи "Фокус".

Двубоят се изигра пред около 30 000 зрители на стадион „Ренцо Барбера” в Палермо. Мачът бе от група „B” на Зона „Европа” на квалификациите за Световното първенство в Бразилия през 2014 година.

Алберто Джилардино в 38-ата минута вкара гола за Италия.
Нападателят се възползва от груба грешка в защитата на България, надскочи Йордан Минев и вкара гола за Италия.

През първото полувреме положение за гол за България пропусна Александър Тонев в 20-ата минута, след като излезе на стрелкова позиция, но Джанлуиджи Буфон спаси удара му.
Веднага след гола на Джилардино, домакините пропуснаха още една добра възможност за нов гол чрез Андреа Пирло.

През второто полувреме по-активният отбор бе този на България.
Още в 47-ата минута опасен удар на Ивелин Попов бе отразен от Буфон. Последваха още два пропуска за България, като при единият Буфон закова топката на голлинията.

След почивката в игра Любослав Пенев пусна нападателите Димитър Рангелов и Спас Делев, с което максимално усили натиска пред вратата на Италия, но до гол не се стигна.
Последните минути на двубоя се играха изцяло пред вратата на Италия В последните секунди удар на Йордан Минев мина край вратата на Италия.

За България това е първа загуба в квалификациите.