Шведски рефер попари младежите в Русия

Младежкият национален отбор на България загуби с 1:3 гостуването си на Русия в решителна квалификация за Евро 2015. Нашите бяха жестоко ощетени от шведските съдии. Още в 19-ата минута Базелюк надбяга Ангел Грънчов, но бе фаулиран. Реферът Андреас Екберг изгони българския защитник и посочи бялата точка за дузпа. Телевизионните повторения ясно показаха, че нарушението е извършено извън наказателното поле. Обуков не сгреши и опъна мрежата. В 32-ата минута Козлов нацели лявата греда зад вратаря Евтимов. В даденото продължение на първата част Симеон Славчев центрира от фаул, а Колев се оказа непокрит и изравни.
Само три минути след почивката отново Обуков изненада нашите за 2:1 след грешка на Недялков.
Крайният резултат оформи Базелюк в 63-ата минута.